Návrat k zrcadlovce ale o třídu výš: NIKON D90 + AF-S 18-200 VR

29.4.2012

Focení, Recenze, Rodina


Už jsem psal několikrát, že moje „hračkaření“ nás stojí docela dost peněz. Jednou to byl Nikon D80 vč. příslušenstí, pak to byl XBOX360, občas nějaká ta maličkost a teď další věc.

Když jsem se D80 zbavoval, tak jsem šel cestou menšího zla. Rozbil se mi objektiv 18-70 a nový jsem kupovat nechtěl. Opravovat se nevyplatil. Tak jsem za 8tis. prodal tělo a za ca 500,- rozbitý objektiv. Koupil jsem si malé cvakátko Nikon P100, taky z druhé ruky, asi za 6tis. Dobrá koupě v té době. Ale po vyfocení pár fotek jsem foťák odložil a už na něj nesáhl. Občas něco vyfotila manželka, ale jinak nic. Fotky tragické a spousta věcí, které jsem nepochopil. Prostě zrcadlovka je zrcadlovka a tak jsem P100 prodal a začal jsem se dívat zpátky na ceny D80 + 18-70.

Jak už to tak ale bývá, skončil jsem o třídu výš. Říkám kudy chodím: Pokud se pro něco rozhodneš, tak se na to vybodni a kup o třídu vyšší model. Tak jsem to udělal tedy i já a z D80 je D90 a z 18-70 je 18-200 VR. Porovnávat to nelze. Tělo je určitě lepší, objektiv o něco horší, ale zase s větším rozsahem. Neplánuju k tomu dokupovat jakékoliv příslušenství, kromě snad UV, CPL, stativu a GGS ochrany displeje. To ale postupně, páč jsem teď trochu vykrvácel. Změna je to ale diametrální. Zase fotím s radostí a na výsledek se dá koukat:

,

Něco o autorovi článku

Jsem člověk, který má rád svojí rodinu, jídlo, dobré víno a dobré lidi. Píšu tento blog pro potěchu svojí a snad i těch pár čtenářů, kteří sem zavítají.

Podívejte se na vše, co napsal Sborez

6 Odpovědí k “Návrat k zrcadlovce ale o třídu výš: NIKON D90 + AF-S 18-200 VR”

 1. forest Píše:

  Do budoucna taky plánuju pořízení pořádné zrcadlovky. Každopádně krvácení je v takových případech samozřejmostí. Proto se budu řídit tvojí radou ,,Pokud se pro něco rozhodneš, tak se na to vybodni a kup o třídu vyšší model.“ Přeju spoustu krásných snímků!

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 2. Ajvngou Píše:

  Já si říkal, že na včelařovi jsou ty fota nějak lepší, ty jeden! Factoring asi nese :)

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

  Sborez Odpověď:

  Jasný, to víš, někdo nám tu dovolenou musí nafotit kvalitně…… :-)

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 3. Ajvngou Píše:

  OK, počítám s tebou. BTW dneska jsem naběhal víc… hůůůůů.

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

  Sborez Odpověď:

  Já ti to natřu v neděli chlapče…12,2km

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 4. Samsung Galaxy S3 Píše:

  Noo.. Moje zrcadlovka se bude jmenovat SGS3 😀 … Za tu cenu to budou parádní fotky. Ne opravdu.. i s mobilem jdou udělat relativně dobré fotky 😀

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

Máš na tohle názor? Vyjádři se.