Kempy na Vltavě – žádnej levnej špás

10.6.2011

Chlastací akce

Letos po páté jsem byl přizván na akci pořádanou pruhovaným kubáncem. Nebudu na webu odkrývat jeho identitu. A ani tady nechci popisovat průběh akce. Stejně si toho moc nepamatuju a útržky by nedaly čtivý příběh. O čem se chci zmínit je neuvěřitelná nenažranost správců kempů podél Vltavy. Je to hnus velebnosti. Před pěti lety jsme platili za osobu v kempu tuším kolem 40,- Kč, dnes to je již 70,-. Nehledě na to, že se pravděpodobně domluvili a cena je všude stejná. Myslím tím kempy, které jezdíme pravidelně. Pod Hrází, U Nojdy, Nové Spolí a Zlatá Koruna. Všude stejně. Za auto a stan se cena také zvýšila, takže pokud jsme platili se švagrem dvě osoby + auto + stan, tak se cena vyškrábala na 260,- Kč To si myslím je, za malý plácek pro stan a plac pro auto pro velice dobře platícího zákazníka tolerujícího nehorázné ceny za cokoliv kempu, docela dost.

A to není úplně největší zhovadilost vládců paloučků kolem Vltavy. Autobus, který doveze čtyřicet platících zákazníků musí platit za vjezd do kempu. Chápete to? Tak on jim přiveze pacienty, kteří chtějí utratit v jejich kempu prachy a ještě za to zaplatí. Mám pocit, že na benzínkách to platí obráceně. Přivezeš zákazníky, tak my se o tebe postaráme.

Je to mazec a já doufám, že kempy kolem Vltavy budou postupně přibývat a konečně se strhne boj o zákazníka, čímž se spustí lavina lepší péče o něj. Doufám v to.

Nepopírám to, že se zlepšily služby v oblasti komfortu v kempu. Jsou tam sprchy, jsou tam hajzlíky. Ale pozor. Sprcha leckde neteče i když jim tam tu posranou dvacetikorunu hodíte a na hajzlik si musíte přinést vlastní toaleťák, takže zase vlastně nic. Kolik stojí těch pár útržků, které použiju a kolik jim tam zaplatím?

Minulý rok jsme se bavili s majitelem jednoho kempu, který právě montoval kamerový systém. Prý už neví za co utrácet a nejvíc mě nasral, když říkal: „Tak tohle chlapi jsem postavil všechno za vaše peníze“

No výsledek je asi ten, že příští rok navštívíme asi Ohři, i když atmosféra na Vltavě je nejlepší. Není to kvůli tomu, že by jsme ty prachy nedali, ale kvůli neuvěřitelné nenažranosti a aroganci kempařů. Zvolávám třikrát fuj, fuj, fuj hajzlíci……

, ,

Něco o autorovi článku

Jsem člověk, který má rád svojí rodinu, jídlo, dobré víno a dobré lidi. Píšu tento blog pro potěchu svojí a snad i těch pár čtenářů, kteří sem zavítají.

Podívejte se na vše, co napsal Sborez

3 Odpovědí k “Kempy na Vltavě – žádnej levnej špás”

 1. SMO Píše:

  Obrázek vystihuje vše. Byznys je byznys, ale toho člověka co popisuješ, to je asi fakt magor.

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 2. Ládín Píše:

  jo jo, zdravá konkurence campů na českých řekách chybí. Kempiliérům a kempiliérkám je zcela jasné že tam k nim člověk přijet musí. Proto se mohou chovat arogantně, k jídlu podávat přesmažené sračky co by člověk, kdyby nebyl na vodě, spláchl do wc, nenutí je to budovat vylepšené zázemí (třeba ta netekoucí a když už tekoucí, tak jen studeně – sprcha), umývání wc více krát než jednou denně. V neposlední řadě předraženej gambrinus, kterej se dá pít až po pulčáku rumu – však oni si ho koupěj!
  Nejsem žádnej ostřílenej vodák ale není nad to vychutnat si české řeky koncem března či v květnu, když jsou kempy zavřené, člověk je tam sám a nikdo se o něj nestará… Potom tě tisíce žlutých lodí plujících po vltavě, přeplněné hnusné kempy a břehy, začnou odpuzovat.
  Co popisuješ a spousta dalších nešvarů jsou na všech řekách, ohři nevyjímaje. Ale je fakt že vltava, to je extrém i pro nejotrlejší.

  Přeji hodně štěstí a pevné nervy během dalších vychutnávání krás českých řek.

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 3. Krabath Píše:

  Až pojedeš Ohři, dej pak vědět jak to je s kempy. Já na Ohři, aspoň v Karlových Varech vidím dost a známí říkají, že je to dobrá voda. Jak to je s kempy však netuším. V kempu ve varech je často plno. Jinak já vodák nejsem, ale asi je to pěkný.

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

Máš na tohle názor? Vyjádři se.