Grepolis – moje nová závislost

15.3.2011

Hry

Po hře Mafia na Fejsbůůku a po chvilkové agónii ve hře The West, jsem našel další online zábavu. Jedná se o poměrně známou a rozšířenou hru Grepolis. Oproti Travianu, který jsem po chvíli vzdal, mě Grepolis už baví od začátku ledna. Bude to určitě tím, že jsem v kvalitní alianci, kde hrají hráči se zkušenostmi z předchozích moří. Naskočil jsem do světa Zeta hned ze začátku a tak mi nikdo výrazně neutekl a teď jsem někde na 390 místě v žebříčku hráčů. A nebýt posledního neúspěchu v dobývání dalšího města (dostal jsem pěkně na prdel a ještě teď jsem na sebe nasranej) jsem mohl postoupit do druhé stovky. No, snad příště. Kdo Grepolis nezná, tak tady je malý popis hry:

Jedná se o kooperační hru, kde jediným cílem je zničit všechny ostatní aliance a postavit a ubránit div světa. V podstatě stejný princip, jako u ostatních podobných her (Travian, Divoké kmeny). Vše je zadarmo a tvůrci spoléhají na to, že vás hra chytne natolik, že si budete kupovat zlaťáky za reálné peníze. Výhoda českých serverů je ta, že jen málokdo do toho peníze investuje a tak se dá hrát s klidem bez ztráty peněz a bez ztráty kontaktu s žebříčkem hráčů. To určitě oceňuji.

Jak už jsem psal, jsem v alianci Černá Perla a ve smečce Argos (pojmenované po naší bývalé alianci, která právě pod spojence aliance Bludný Holanďan přešla). V současnosti jsem majitelem tří měst a jak už jsem psal, s celkovým počtem 21000 bodů jsem na výborném 390 místě. Další týden jsem schopný obsadit nové město. Tohle je na tom asi nejsložitější, protože kooperace občas vázne, tím jak je u netu každý trochu jinak. Svůj poslední útok jsem začátečnicky uspěchal a tak jsem dopadl jak sedlák u Chlumce. Prostě tragédie. Ale to pochopí jen člověk, který to už chvíli hraje.

Moje jméno ve hře je Sborez, jak jinak, že? A jsem na ve světě Zeta, na moři 54, souřadnice 545/484. Pokud by chtěl do hry někdo naskočit, tak se klidně ozvěte. Pro přihlášení můžete použít tento odkaz, který mi přinese nějaké zlaťáčky. Je to jediný způsob, jak sehnat zlaťáky bez placení, tak budu rád, když mě podpoříte. Já pak na oplátku pošlu do vaší nově vzniklé vesnice pár obranných lodí a přimluvím se u aliance. Rádi vás přitáhneme do hry  a podpoříme, tak hurá do Grepolisu, budujte mohutná opevnění na ostrovech a přidejte se k té nejlepší alianci na mořích Zety. Tedy k nám.

,

Něco o autorovi článku

Jsem člověk, který má rád svojí rodinu, jídlo, dobré víno a dobré lidi. Píšu tento blog pro potěchu svojí a snad i těch pár čtenářů, kteří sem zavítají.

Podívejte se na vše, co napsal Sborez

6 Odpovědí k “Grepolis – moje nová závislost”

 1. áres Píše:

  Máš to fakt super taky to hraju ale hraju na Eta a jsem začátečník :) líbí se mi to a jen tak se toho nevzdam…

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 2. vydrak Píše:

  Pěkně napsáno, bratře ze smečky.

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

  Sborez Odpověď:

  Je mi ctí :-)

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 3. Baxtr Píše:

  Hraji tuhle hru rád, ale poprvé co mě stalo že ten server nějak spadl že se nemůžu teď dobrou hodinu připojit. Neví někdo co se stalo??

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

  Wasso Odpověď:

  Jo tak to je nás víc…

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

  Sborez Odpověď:

  Teď už to fachá, stalo se mi to samé asi před týdnem, asi to nějak upravují.

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

Máš na tohle názor? Vyjádři se.