Přesměrování stránek pomocí WordPressu

2.2.2011

Web, Wordpress

Při práci na novém webu Betyna.eu jsem potřeboval vyřešit jeden problém. Jednalo se o přesměrování starých stránek z free hostingu ic.cz na nové webovky. Našel jsem spoustu pluginů a povídání o tom, jak jsou skvělé, jak už to u pluginů pro WordPress bývá. Vybrat ten správný nebylo lehké a nakonec se to stalo neřešitelným problémem. Našel jsem plugin Redirection, který, stejně jako všechny ostatní, řeší pouze přesměrování jedné adresy na druhou. Tzn. betyna.ic.cz na betyna.eu Co ale s tou spoustou ostatních adres, které se zobrazují ve vyhledávačích a odkazují na betyna.ic.cz? Dala by se vytvořit další pravidla např. pro betyna.ic.cz/mikiny na betyna.eu atd. Ale těch pravidel by muselo být cca 360. S tím se mi nechtělo otravovat.

Existuje jiný, lepší způsob a to je přesměrování vložením kódu do index.php souboru přímo v kořenovém adresáři instalace WP.

Takže jak na to?

1. Starý web jsem zazálohoval přes FileZilla do PC, následně jsem na FTP web smazal

2. Nainstaloval jsem WordPress

3. Obsah souboru index.php jsem smazal a dal do něj následující kód:

<?php
header('HTTP/1.1 301 Moved Permanently');
header('Location: http://betyna.eu');
?>

4. HTTP jsem samozřejmě přejmenoval na nové webovky (místo http://betyna.eu váš web)

Nyní už jakákoliv adresa s betyna.ic.cz/cokoliv okamžitě skočí na novou doménu betyna.eu Snadné jak facka. Problém může nastat pouze tehdy, když ic.cz zjistí, že jedna z jejich hostovaných stránek má okamžité přesměrování na jiný web, což nedovoluje. Doufám, že jim bude stačit, že se občas podívám do administrace WP (která normálně funguje) a tam se mi jejich proužek s reklamou zobrazí. Existuje riziko, že stránky zruší. To by bylo samozřejmě nemilé, ale spoléhám na to, že při tom množství na to nepříjdou.

Pluginem Redirection bych doporučil přesměrovávat buď pouze doménu, kterou vlastníte a na které nic není, nebo méně obsáhlé weby. Pro tak rozsáhlé stránky, které jsem potřeboval přesměrovat já je lepší použít metodu výše popsanou.

Neřešil jsem žádnou zprávu o přesměrování, která by se měla nejdříve zobrazit na starých stránkách. To nebylo potřeba.

Nějaké další povídání o přesměrování webů je zde.

Pokud s tím máte zkušenosti a znáte i jiné možnosti, pak to klidně napište do komentářů. Uvítám to.

, ,

Něco o autorovi článku

Jsem člověk, který má rád svojí rodinu, jídlo, dobré víno a dobré lidi. Píšu tento blog pro potěchu svojí a snad i těch pár čtenářů, kteří sem zavítají.

Podívejte se na vše, co napsal Sborez

Odebírej novinky

Pokud chceš vědět o novinkách, tak se přihlas k odběru.

5 Odpovědí k “Přesměrování stránek pomocí WordPressu”

 1. Ládín Píše:

  Kdysi jsem to resil na webuzdarma a taky meli problem s okamzitym presmerovanim. Na konec to probehlo tak ze se nacetl index kterej se sam po par sekundach presmeroval. Vyhoda byla ze se uzivatelum vypsalo ze zadana adresa jiz neni platna at pouzivaji XY ktera platna je. A presmerovani fungovalo nekolik let nez jsem tam napral warez :) potom domenu zrusili

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

  Sborez Odpověď:

  Jo, vlastně je to podobné řešení. Já tam nechal ten WordPress pro sichr. A je to bez informační zprávy. Snad to bude v pohodě.

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 2. Ajvngou Píše:

  Stejně jako Ládín bych taky doporučil jednouché řešení. Index.php a v něm nápis přesměrováno a potom automaticky přesměrovat.

  To proto, aby se nestalo, že až třeba zruší na ic.cz doménu, aby lidi věděli, že trika jsou už dávno jinde.

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

  Sborez Odpověď:

  Takhle to ale je, bez nápisu přesměrováno. Předpokládám, že než na to ic příjde a zruší doménu, bude už betyna.eu daleko před doménami betyna.ic.cz. Jak ve vyhledávačích, tak i v reklamě od betyny. Tak uvidíme.

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 3. Piggy Píše:

  Potrebuji pomoc, prosim :0)
  Mam blog na tumblr, eroticky blog, a mel jsem ho presmerovany http://www.er.cz(http://piggy.er.cz)
  , bohuzel to z nejakych duvodu, kterym ja nerozumim blokli, tak hledam jine presmerovani, aby muj blog mohli videt lide, co nemaji naimstalovany tumblr..
  Dekuji za odpoved Piggy

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

Máš na tohle názor? Vyjádři se.