Zahájení mojí „lyžařské“ sezóny

13.12.2010

Sport

Tak  už je to tady a já, původně nelyžař jsem se pustil do své druhé sezóny na lyžích. Jako prcek jsem neměl štěstí a neabsolvoval jsem ani jeden lyžařský kurz. Doma nebyly brusle natož lyže. Teda jedny tam byly, staré kandaháry. Kde je těm konec, teď bych je možná dobře zpeněžil. Takže jsem se k lyžím dostal až poté co jsem se nastěhoval do DC. Bylo to nasnadě. Kopec hned za barákem a soused, který byl ochoten staré rovné Fisherky skoro darovat. První kontakt, doslova, byl tvrdý a možnost, že bych se znovu postavil pramalá. No, každopádně jsem vydržel a po zakoupení bazarových lyží zn. Nordica jsem tedy dnes zahájil druhou sezónu. Kopec za barákem je Čeřínek a má cca 600m dlouhou sjezdovku, která nepatří mezi nejstrmější a Hermann Maier by si během sjíždění přečetl noviny, teda spíše jen kratičký odstavec. Mě to ale bohatě stačí a dnes, kdy už skoro nepadám, si užívám sjíždění kopce celkem „ladným“ stylem.

Pokud navštívíte můj kraj, tak máte na výběr hned ze čtyř celkem (na Vysočinu) kvalitních sjezdovek: Čeřínek, Křemešník, Luka nad Jihlavou, Šacberk. Na Šacberku jsem byl, tam je sjezdovka taky cca 600m a patří mezi ty prudší (pro mě). Luka nad Jihlavou a Křemešník neznám. Mně Čeřínek vyhovuje svojí dostupností a pohodou. Většinou tam není narváno, dnes jsme jezdili asi v pěti, což se postupem času určitě zhorší, ale je to příjemné. A svojí cenou 10/kč za dlouhý vlek a 8/kč za krátký vlek (400m – dětský) je šetrný k mojí věčně prázdné peněžence.

Tak snad Vám na začátku zimy tyto tipy pomohou v orientaci, pokud se rozhodnete přijet na Vysočinu strávit dovolenou. Nevím proč by jste to teda dělali, ale budiž.

Něco o autorovi článku

Jsem člověk, který má rád svojí rodinu, jídlo, dobré víno a dobré lidi. Píšu tento blog pro potěchu svojí a snad i těch pár čtenářů, kteří sem zavítají.

Podívejte se na vše, co napsal Sborez

5 Odpovědí k “Zahájení mojí „lyžařské“ sezóny”

 1. Ajvngou Píše:

  nepřijedu 😀

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

  Sborez Odpověď:

  Nemusíš, teď jsem na řadě já, těším se na Myslivce a cibulačku.

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 2. MrPierc Píše:

  Já jsem to jednou na lyžích zkusil. Skončil jsem hlavou ve sněhu a nohama vzhůru. Málem jsem se udusil. Asi to bylo tím, že byl Silvestr, měl jsem lyže poprvé v životě a litr vína v krvi. Byl to ale hezky dusivý zážitek. Jinak tam máte lidové ceny :-)

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

  Sborez Odpověď:

  To víš, tady je chudej kraj.

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 3. Krabath Píše:

  Ahoj, já umím dobře bobovat a sáňkovat. :)

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

Máš na tohle názor? Vyjádři se.