Mise splněna – 100 dílů SGA dokoukáno

Zdarec, přátelé, tak se mi to povedlo. Kdy jsem začal už ani nepamatuju. Myslím, že to bylo někdy v polovině května. Jsem tak trochu úchylný na Hvězdnou bránu. To už asi víte. Po shlédnutí SGC v televizi jsem zatoužil podívat se na všechno ještě jednou. No, dokážete si představit to martýrium se znovu podívat na 200 dílů z nichž jsem opravdu víc než 90% už viděl. Do toho jsem se fakt teda pouštět nechtěl. Nehledě na to, že Jaruška stejné nadšení pro SG nesdílí. Byl jsem v tom sám. Bylo to těžký rozhodování. Po chvíli váhání a shlédnutí prvního dílu z první řady SGA – Atlantis jsem SGC hodil za hlavu a dal se cestou menšího odporu. Začal jsem si den co den stahovat dva tři díly SGA. Musím říct, že mě to doslova vtáhlo a já jsem naprosto překopal svůj denní režim. Chodil spát až tak kolem půl jedný a kolem devátý večer už jsem byl nadrženej na pokračování.  Tak takhle to šlo den za dnem a dne 29.06.10 jsem dokončil misi. Všech 100 dílů jsem měl za sebou a musel jsem to nejdříve všechno vstřebat abych o tom mohl napsat.

Kdo nemá AXN, stejně jako já, ten bude  odkázán na odkazy na webu. Buď je možné shlédnout seriál online a to je asi nejlepší tady. Nebo jít stejnou cestou jako já a přes rapidko si to stahovat. V poměrně dobré kvalitě mají jednotlivé díly kolem 350MB a můžete k tomu použít linky z mého webu. Na stránce Stargate je členění a konkrétně linky na SGA jsou aktualizované, měly by být živé.

Nejsem úplně seriálový typ. Nikdy jsem si nedokázal představit, že budu trávit večery před PC a za večer uvidím třikrát úvodní znělku. Ale to se změnilo. Příchodem SGA. O čem to tedy je?

V Antarktidě byla zjištěna adresa brány údajného ztraceného města Antiků. Ale aby se Hvězdná brána na Zemi mohla spojit s Hvězdnou bránou ve ztraceném městě, potřebuje hodně energie, protože ztracené město se nachází v jiné galaxii. Dr. Rodney McKay tedy přijde s návrhem, jak propojit ZPM s Hvězdnou bránou a navázat spojení. Jenže není jisté, že na druhé straně bude dost energie k návratu na Zemi. Tak se vydává expedice Atlantis pod vedením Dr. Elizabeth Weirové do galaxie Pegasus s úmyslem pobývat ve Ztraceném městě Atlantis. Expedice ale narazí na nepřátelskou rasu Wraithů, se kterou bojovali Antikové před více něž deseti tisíci lety. Antikové válku prohrávali, a proto ponořili své město na dno oceánu, aby jej zachovali pro svůj případný návrat. Nyní přicházejí lidé ze Země s nadějí, že zde najdou technologii pro obranu Země.

Postavy jsou suprově obsazeny. V podstatě stejným způsobem jako SGC. Určitě jetam i víc vtipných a ironických hlášek než v SGC, kde se o to staral plukovník O’Neill. Tady jsou na to hned dva. Podplukovník John Sheppard a Dr. Rodney McKay. Hlášky od Rodnyho se mi líbí víc.

Doporučuju se dívat a dodívat. Třeba v 3. sérii se po nehodě, při které přijde o život Dr. Backett, objeví nová doktorka Dr. Kellerová, kterou hraje Jewel Staite. A to je neuvěřitelně hezká baba.

Nadšenci, kteří máte rádi Sci-fi seriály a jste nadšenci třeba Star Treku, doporučuju se juknout a srovnat. Pro mě zatím v tomto žánru absolutní jednička. A nejsem v tom sám. Na CSFD má tenhle seriál 80%.

No a co dál? Už se těším:

Tak snad jsem Vás inspiroval. Zdarec

,

Něco o autorovi článku

Jsem člověk, který má rád svojí rodinu, jídlo, dobré víno a dobré lidi. Píšu tento blog pro potěchu svojí a snad i těch pár čtenářů, kteří sem zavítají.

Podívejte se na vše, co napsal Sborez

6 Odpovědí k “Mise splněna – 100 dílů SGA dokoukáno”

 1. Ajvngou Píše:

  Tu SGA asi zkusím, ale SG1 (tam je ten gay černoch s tou bižuterií na čele?) určitě vynechám.

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 2. Ajvngou Píše:

  Linky na SGA 1 serka – dead

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 3. Sborez Píše:

  Odkazy už jsou OK :-)

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 4. Krabath Píše:

  Super seriál. Dokoukal jsme to asi 5x a vždy jsem našel něco, čeho jsem si předtím nevšiml.

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 5. Sborez Píše:

  5x SGA? No, tak to bych nedal, ano seriál je to super a mě to naprosto pohltilo, už SGC bylo super. Teď to začali dávat na Nově a už se na to nedívám, je to moc brzo. Ještě jsem to nestihl zapomenout. Předpokládám, že to bude Nova opakovat donekonečna, takže se na to příští rok zase milerád podívám. A už se těším na SGU :-)

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 6. Lussy Píše:

  hej super clanek..naprosto souhlas..sga je muj svet,tedka ji davaji na nove a kazdej den se hodinu odtrhnu uplne od realu a ziju jenom hvezdnou branou.♥

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

Máš na tohle názor? Vyjádři se.