Hvězdná brána Stargate

18.4.2010

Film, Hvězdná brána

Tak jsem tady  s dalším příspěvkem, tentokrát o seriálu, který mě naprosto bere. Já vím, není to žádná novinka, seriál se začal natáčet už v roce 1997, ale pro mě je to naprostá jednička. Nejenom, že mě tenhle seriál dostal, ale díky mojí zapomětlivosti si nepamatuju konce jednotlivých dílů. Takže se na jednotlivé řady můžu dívat s ročním odstupem a netuším, že jsem tenhle díl už viděl. Už hlavní film z roku 1994 od Rolanda Emmericha byl impozantní a dalo se předpokládat, že něco jako pokračování příjde. To že to bude seriál a že to nakonec bude nejdéle se natáčející americký sci-fi seriál všech dob, takže Enterprise pá pá, to nikdo netušil. Podle oficiální stránky to netušili ani samotní autoři a R.D. Anderson, který to celý produkoval udělal ten nejlepší kšeft svýho života. Spousta herců se na tomhle seriálu „udělala“, ať je to skvělá Amanda Tapping, kterou před tím člověk viděl pouze v béčkových filmech, nebo Michael Shanks, kterého seriál katapultoval do světa dospělé sci-fi tvorby. Je pravda, že každý seriál má svoje příznivce a odpůrce. Mám to stejně. Já třeba neskousnul Star Trek.

Co se týče příběhu a efektů, tak je podle mě lepší Stargate. Ale nechci tady srovnávat. V současnosti běží SG1 zase na Nově a Atlantis na AXN, Universe jde zatím jen na satelitu a v AJ. Na webu se najde pár dílů s titulkama.

Je pravda, že rozdíl mezi posledním dílem SG1 a prvním dílem Atlantis je velký.  Teď sleduju Atlantis, a zatím dobrý. Dokoukám a uvidím, je to zase 100 dílů na který se těším. Na stránce Stargate najdete krátký popis jednotlivých sérií s obsazením a u Atlantis jsou k dispozici odkazy na online díly. Tak zdarec

,

Něco o autorovi článku

Jsem člověk, který má rád svojí rodinu, jídlo, dobré víno a dobré lidi. Píšu tento blog pro potěchu svojí a snad i těch pár čtenářů, kteří sem zavítají.

Podívejte se na vše, co napsal Sborez

2 Odpovědí k “Hvězdná brána Stargate”

 1. Ajvngou Píše:

  Na Star Trek New Generation nic nemá, volám HANBA, HANBA Stargate! :) Ten transvestita černoch s tou bižuterií na čele vypadá fakt hrozivě!

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

 2. admin Píše:

  :-) Transvestita černoch? Dobrý :-)

  Souhlas?: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Odpověď]

Máš na tohle názor? Vyjádři se.