Šablona Irresistible od Woo Themes

16.4.2010

Web, Zajímavosti

Zdarec, hledal jsem docela dlouho a nakonec jsem našel. Protože nejsem programátor ani nijak schopný cokoliv napsat v jiném jazyce než českém a to i občas s chybama, tak jsem pro vytvoření tohohle webu rozhodl najít tu správnou šablonu neboli theme. Nakonec jsem po dlouhém hledání našel web firmy Woothemes, která se zabývá návrhy a realizací webových stránek a mimojiné i prodejem šablon připravených pro různé činnosti na webu. Mají i pár šablon zadarmo, což je pro našince nejlepší, protože 70 USD není zrovna to co bych za to chtěl zaplatit. Musím říct, že šablon jsem stáhnul a nainstaloval velké množství a některé byly i celkem podařené, ale šablona Irresistible se pro mě zdá nejvhodnější. Musím přiznat, že jsem si stáhnul komplet všechny šablony od Woo, ale tahle je super. Mažu na WordPressu, takže po nainstalování šablony se pod záložkou Komentáře objeví další záložka se jménem šablony:

Klik nutím se dostanete do nastavení šablony, kde je možný nastavit spoustu možných vlastností:

Je to sice v AJ, ale zapracuju na tom a zkusím přeložit nastavení šablony do CS a pověsím to na na stránky a pošlu i na Woo. Jinak svůj web už jsem po nějakém čase kompletně do CS přaložil, chvíli mi to trvalo, ale zasáhl Ajvngou. Když to člověk umí tak je to brnkačka. :-)

Na první obrazovce nastavení se objeví možnost změnit barvu vzhledu. Na výběr máme z hnědé, základní modré, šedé, zelené, růžové, fialové, červené a modrozelené. Ve všech vypadá šablona suprově. Jsou to spíš grunge barvy, ne příliš výrazné s přechodem. Prostě hezký. Pak je možný nastavit svoje vlastní logo. Já mám Sborez blog přesně v písmu ve kterém je originál. Font jsem si stáhnul zadara z webu. Jinak fonty zjistíte v souboru .psd, který je uložený ve složce psd v zipovaném souboru. Tam je náhled stránky. Photoshop si s tím poradí. Další záložka patří ikoně webu, tam klidně nahrejte soubor v jpg, systém si s tím poradí. Další tři nastavení jsem nepoužil.

Na druhé obrazovce je nastavení homepage. Je možný homepage vypnout a pak můj web vypadá asi takhle:

Nastavíte widgety a je hotovo. Pokud budete mít homepage zapnutou, tak si budete muset pohrát s nastavením. Protože v podstatě homepage nejde ovlivnit widgetama ani jiným způsobem. Pouze zakliknutím jednotlivých položek v nastavení. První je počet příspěvků, které chcete zobrazit na homepage. Pak lifestream post, který nepoužívám vzhledem k tomu, že to vyžaduje lifestream plugin a pro WP 2.9.2 není k sehnání. Pak Flick ID odkud se Vám budou načítat fotky z Vaší fotogalerie na Flickru. Pak počet fotek max 10, které chcete aby se Vám zobrazily. A nakonec odkaz na stránku s Archivem, kterou musíte vytvořit na záložce stránky. Konec.

Další obrazovka je o nastavení stránky s blogem. No já použil pouze to že nechci zobrazit video. Poslední nike.

Poslední obrazovka je nastavení About you. Tam napíšete něco o Vás, to se zobrazí na homepage vedle názvu stránky a pak zase odkaz na stránku s kontaktem, kterou je zase potřeba vytvořit v záložce stránky. Nic složitého.

Já mám homepage zaškrtlé, takže jsem musel přejmenovat obrázky s popisky My writings, my video, my favblog, my photos. To jen prostou úpravou souboru .png v Photoshopu.

Češtinu je možno dodat ručním předatlováním .php souborů, nezapomeňte na překódování diakritiky, protože i když soubor uložíte v UTF-8, tak se Vám na webu zobrazí klikiháky. Zde odkaz na kódovací tabulku. No a je hotovo. Tak si užijte šablonku. Zdarec

Něco o autorovi článku

Jsem člověk, který má rád svojí rodinu, jídlo, dobré víno a dobré lidi. Píšu tento blog pro potěchu svojí a snad i těch pár čtenářů, kteří sem zavítají.

Podívejte se na vše, co napsal Sborez

Odebírej novinky

Pokud chceš vědět o novinkách, tak se přihlas k odběru.

Ještě se nikdo neopovážil komentovat tento článek. Buď první.

Máš na tohle názor? Vyjádři se.